Zpět

Aleš Povalač - o mně, kontakt

Ales Povalac - contact informations
E-mail: alpov(zavinac)alpov.net
Moje maličkost, duben 2006

My name is Ales Povalac and I'm living in Czech republic - that's why are most texts on this site in Czech language only. Currently I'm studying for a Ph.D. at the Faculty of Electrical Engineering and Communication at Brno University of Technology. My hobbies are computers and electronics. You can contact me via email, contact is placed above.

Jmenuji se Aleš Povalač, je mi 24 let (psáno kolem roku 2010). Vystudoval jsem Gymnázium v Třebíči a nedávno jsem získal inženýrský titul na Fakultě elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně, kde nyní studuji v doktorském programu obor Elektronika a sdělovací technika.

Mými koníčky jsou počítače a elektronika. Co se týče počítačů, tak zvládám programování zejména v Delphi a SQL databázích (FireBird/Interbase a Oracle), zkušenosti s tvorbou rozsáhlých aplikací jsem získal během práce v Divizi vývoje software firmy Envinet. Na rekreačnější úrovni znám také řadu dalších jazyků - např. PHP, C/C++, Basic a několik různých assemblerů. Z elektroniky se poslední dobou věnuji zejména mikroprocesorům a digitální technice, pracuji s procesory AVR (jazyk C ve verzi AVR-GCC a assembler) a dříve s rodinou 51 (assembler). Začínám se zajímat také o vysokofrekvenční techniku, jsem členem radioklubu OK2KOJ. Na jaře 2008 jsem získal radioamatérskou koncesi a značku OK2ALP. Aktivně vysílám zatím především během závodů s radioklubem.

Co se týká mých "lidských" zájmů, mám moc rád filmy (mými nejoblíbenějšími jsou Amélie z Montmartru, Dálnice 60 a prakticky celá tvorba Tima Burtona, Hayao Miyazakiho a Kevina Smithe) a seriály (Futurama, Červený trpaslík, How I Met Your Mother a celá řada dalších). Hudbu poslouchám skoro pořád, převážně tvrdší rock, některé druhy metalu, hardcore. Oblíbeným a téměř jediným akceptovaným knižním žánrem je pro mě science fiction, autoři převážně zahraniční (Asimov, Clarke, Simak). Přestože tělocvik nepatřil ve škole k mým oblíbeným předmětům a jsem zcela a naprosto netečný ke sportům typu fotbal a hokej, tak v létě docela rád jezdím na kole a v zimě chodím na běžky, oboje samozřejmě s podporou GPSky.

Kontaktovat mě můžete nejsnáze pomocí elektronické pošty. Používám i další kanály (ICQ, mobil, Skype), ale ty považuji za soukromé a neznámé lidi zpravidla neautorizuji. Na emaily odpovídám typicky do týdne (pokud nejsem mimo republiku nebo totálně zavalený prací), pokud se neozvu, tak klidně pište znovu, dokud se odpovědi nedočkáte.